Loading…

Ballkani sot përballet ne udhëtim me Sivasporin

  • 06/10/2022 | 11:17

Ballkani sot përballet ne udhëtim me Sivasporin

Ballkani do të luajë sot (e enjte) në udhëtim te Sivasspori në kuadër të ndeshjes së tretë të grupeve në Ligën e Konferencës.


Kampioni i Kosovës ka udhëtuar drejt Turqisë ku do të ndeshet me Sivassporin në ndeshjen që pritet të zhvillohet në stadiumin “Yeni 4 Eylül” me fillim nga ora 18:45.

Ekipi i drejtuar nga Ilir Daja ka treguar lojëra të mira në dy takimet e para të grupit, por pa arritur fitoren.

Në ndeshjen e parë në shtëpi ndaj CFR Cluj pranuan gol në minutat shtesë, ndërsa në takimin e dytë në udhëtim te Slavia Praga humben 3-2 përkundër epërsisë në dy raste.

Ky takim pritet të jetë i vështirë, por portokall e zinjtë janë gati për të bërë befasinë dhe të rikthehen në shtëpi me rezultat pozitiv.

Ballkani për këtë takim do të ketë dy mungesa, Astrit Thaqi i suspenduar dhe Rustem Hoxha i lënduar tash e një kohë të gjatë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë