Loading…

Baleti Kombëtar i Kosovës vjen me një premierë në muajin maj

  • 04/05/2017 | 16:20

Baleti Kombëtar i Kosovës vjen me një premierë në muajin maj

Baleti Kombëtar i Kosovës vazhdon me shfaqjet e ndryshme në Teatrin Kombëtar.


Në muajin maj do të shfaqet premiera e “La fille mal gardée” me koreografi nga Natalia Osipova, gjithashtu edhe “Netët Arabe”.

Më poshtë Gazeta Metro ju sjellë programin e Baletit Kombëtar të Kosovës:

Programi i shfaqjeve për muajin maj:

11.05.2017 – Shfaqja “La fille mal gardée” – Premierë
Koreografia: Natalia Osipova

12.05.2017 – Shfaqja “La fille mal gardée” – Repriza e parë
Koreografia: Natalia Osipova

18.05.2017 – Shfaqja “La fille mal gardée”
Koreografia: Natalia Osipova

25.05.2017 – Shfaqja “Netët Arabe”
Koreografia: Pullumb Agalliu. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë