Loading…

Baleti i Kosovës vjen me shfaqjen ‘Stravinsky & Ravel’

  • 20/04/2017 | 17:07

Baleti i Kosovës vjen me shfaqjen ‘Stravinsky & Ravel’

Baleti Kombëtar i Kosovës vazhdon me shfaqjet e ndryshme në Teatrin Kombëtar.


Kësaj rradhe vjen me shfaqjen “Stravinsky & Ravel”

SACRA
Koreografia: Mehmet Kürşat Kiliç
Rivënja në skenë: Melda Sipahi
Kompozitor: Igor Stravinsky

BOLERO
Koreografia: Mehmet Balkan
Rivënja në skenë: Lale Balkan
Kompozitor: Maurice Ravel

Kostumet: Tayfun Çebi
Projeksioni: Ahmet Şeren
Drejtori i Baletit Kombëtar të Kosovës: Ahmet Brahimaj./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë