Loading…

Balerinët kosovarë me premierë, Kadri Veseli me bashkëshorten festojnë me ta

  • 25/10/2018 | 23:58

Balerinët kosovarë me premierë, Kadri Veseli me bashkëshorten festojnë me ta

Sonte Trupa e Baletit të Kosovës ka dhënë premierën e shfaqjes ‘Carmen’.

Si gjithmonë në shfaqjet e balerinëve kosovarë nuk mungon publiku të cilët janë pëkrahja më e madhe e tyre. Por kësaj radhe kjo trupë pati edhe një mysafir tjetër, ishte kryetari i Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli i cili bashkë me bashkëshorten u bënë pjesë e publikut.

Pas premierës, Veseli madje ka pirë dhe kafe me balerinët dhe drejtorit e tyre, Ahmet Brahimaj. Ata shihen në një fotografi ne byfenë e Teatrit Kombëtar të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë