Loading…

Bahtiri: Nuk e bëmë koalicionin me VV, sepse fitorja nuk garantohej me ta (Video)

  • 31/05/2017 | 23:00

Bahtiri: Nuk e bëmë koalicionin me VV, sepse fitorja nuk garantohej me ta (Video)

U përfol shumë por nuk u arrit. Koalicioni mes AKR dhe Vetëvendosjes nuk ishte i duhuri sepse me partinë e Visar Ymerit fitorja nuk ishte e sigurtë.


Kështu u shpreh kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri.

“AKR s’ka mundur të dal si e vetme fituese ne zgjedhje për me e mund të keqen, prandaj e kemi ba koalicionin”, thotë Agim Bahtiri, që është kandidat për deputet në listën LDK-AKR-Alternativa.

Në TV Rrokum ai thotë se ka negociuar koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje, porse “nuk u arrit marrëveshja me ta, sepse duke i kalkuluar numrat në zgjedhjet e 2014, kjo nuk premtonte fitore”.

“VV ka shumë njerëz të mirë, por fatkeqësisht nuk mundëm me pa treshen e partive. Në të ardhmen mund të ndodhë të bëhemi bashkë”, thotë Bahtiri. /gazetametro.net

https://www.youtube.com/watch?v=OXIaK2Utfk4

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë