Loading…

Bahtiri: Murin s’e bëra unë, qeveria përgjegjëse për rrënimin e tij

  • Nga

  • 19/01/2017 | 16:58

Bahtiri: Murin s’e bëra unë, qeveria përgjegjëse për rrënimin e tij

Me gjithë problemin e madh që solli në vend ndërtimi i murit mbi lumin Ibër të Mitrovicës, përgjegjësia për të ende mbetet një paqartësi për opinionin publik.


Ditë më parë kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa përveç se deklaroi që ky mur do të rrëzohet sepse nuk ka qenë pjesë e dialogut, ai tha edhe se përgjegjësia për një gjë të tillë i takon autoriteteve lokale, duke aluduar te kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri.

Mirëpo, kështu nuk mendon edhe i pari i Mitrovicës.

Agim Bahtiri, nga radhët e Aleancës Kosova e Re (AKR) murin e ndërtuar së fundi mbi lumin Ibër të Mitrovicës nuk e sheh si përgjegjësi të komunës me të cilën ai udhëheq.

“Muri është përgjegjësi e komunës së Mitrovicës Veriore dhe organeve e autoriteteve të atjeshme”, u shpreh Bahtiri për gazetametro.net.

Tutje, sipas fjalëve të tij, përgjegjësinë e këtij rasti e mban mbi supe Qeveria dhe Ministritë përkatëse.

“Mitrovica e Jugut dhe unë nuk kemi asgjë të bëjmë me murin ilegal dhe joligjor që është ndërtuar në cepin verior të urës mbi Ibër”, tha Bahtiri.

“Qeveria dhe ministritë përkatëse janë përgjegjëse për ndërmarrjen e procedurave dhe masave të nevojshme ligjore për zgjidhjen e kësaj çështje”, tha ai në bisedën për Gazeta Metro. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë