Loading…

Bahtiri: E kam parashikuar qysh vjet fitoren e Trump-it

  • 09/11/2016 | 08:41

Bahtiri: E kam parashikuar qysh vjet fitoren e Trump-it

Derisa Donald Trump është shumë afër të bëhet president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Agim Bahtiri, kryetari i Mitrovicës, ka thënë në një intervistë në Klan Kosova se e ka ditur gjithmonë se Trump do të bëhet President.

“Fitorja e Trump nuk është befasi për mua”, ka thënë Bahtiri.

Madje kryetari i Mitrovicës, deklaroi se këtë ia ka bërë të ditur edhe udhëheqësve të shtetit të Kosovës.

“U kam thënë me 25 gusht të vitit të kaluar Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeministrit Isa Mustafa se Trump do të fitojë”.

“E dimë që kemi një ndjenjë për Clintonët dhe ne do të jemi mirënjohës për atë familje, por megjithatë ne duke ditur fuqinë e Trump, apo fuqinë e njerëzve që e rrethojnë atë – çdo herë kamë thënë se njerëzit e fuqishëm do të punojnë shumë për të dhe do të jetë fitues. Sepse menaxhimi i tyre është shuam i fuqishëm”.

Madje Bahtiri ka thënë se edhe ky vet do të bëhet udhëheqës shteti si Trump.

“Do të bëhem kryeministër i Kosovës ka thënë Bahtiri”, në intervistën në Klan Kosova.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë