Loading…

Bad News Eagles kualifikohet në Legend Stage të turneut më të madh të CS:GO

  • 12/05/2022 | 18:20

Bad News Eagles kualifikohet në Legend Stage të turneut më të madh të CS:GO

Bad News Eagles ka triumfuar ndaj skuadrës MIBR për t’u kualifikuar në Legends Stage.


Ekipi kosovar fitoi me rezultat të përgjithshëm 2-1.

Pas humbjes në terrenin e parë në “Nuke”, BNE u kthye fuqishëm në lojë duke triumfuar në “Ancient” dhe “Vertige”, me rezultatet 16-8 dhe 16-10.

Ndër të dalluarit në ekipin kosovar ishin Sinnopsy, RigoNi dhe Juanflatroo.
Kualifikimin në “Legends Stage” Bad News Eagles e arritën pas tri fitoreve dhe dy humbjeve në pesë ndeshje që prejse kampanjë filloi të hënën që lamë pas.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë