Loading…

Babai përcjell me lot gjyqtaren shqiptare: E dija që do ma vriste

  • 01/09/2017 | 17:17

Babai përcjell me lot gjyqtaren shqiptare: E dija që do ma vriste

Fildes Hafizi u vra tragjikisht ditën e djeshme nga ish-bashkëshorti i saj Fadil Kasemi në zonën e Xhamllikut në Tiranë.


Sot dhjetëra e qindra familjarë, miq, të njohur dhe kolegë kanë përcjellë për në banesën e fundit pasditen e kësaj të premte, gjyqtaren që la pas dy fëmijë.

Siç tregojnë edhe pamjet, arkivoli me trupin e pajetë të së ndjerës është nxjerrë nga banesa nga i ati dhe të afërmit e tjerë.

Mes lotësh ai dëgjohet tek thotë: E dija që do ma vriste.

Të tronditur, me dhimbje e lot në sy, dy fëmijët, vajza 16-vjeçare, djali 14-vjeçar, prindërit e të afërmit do të përcjellin sot për në banesën e fundit gjyqtaren e Gjykatës së Shkodrës, Fildeze Hafizin, që u nda nga jeta pa dëshirën e saj.

Ndërkohë ceremonia e varrimit do të zhvillohet sot në orën 15:00 në varrezat e Sharrës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë