Loading…

Babai nga Kaçaniku i lutet Qeverisë t’ia kthejë djalin nga Siria: E mashtroi ky person nga Prizreni

  • 08/08/2019 | 18:41

Babai nga Kaçaniku i lutet Qeverisë t’ia kthejë djalin nga Siria: E mashtroi ky person nga Prizreni

Një familje nga Kosova është duke kërkuar nga Qeveria e Kosovës që t’ia kthejë djalin nga Siria.

Ai kishte shkuar atje së bashku me gruan, pasi ishte radikalizuar gjatë kohës sa ishte duke punuar në Sarajevë.

Një organizatë joqeveritare nga Kaçaniku ka bërë disa kontakte me shumë kosovarë në Siri dhe planifikon t’i kthejë pesë familje, nëse një gjë të tillë nuk e bëjnë autoritetet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë