Loading…

Avokati shqiptar nervozohet keq me ndërtuesit pas tërmetit: Kanë vrarë njerëz, duhet të dënohen rëndë

  • 02/12/2019 | 22:21

Avokati shqiptar nervozohet keq me ndërtuesit pas tërmetit: Kanë vrarë njerëz, duhet të dënohen rëndë

Avokati i njohur shqiptar, Spartak Ngjela ka thënë se inverstitorët në banesat që u shembën kanë vrarë njerëz dhe se duhet të marrin denime të rënda, shkruan Gazeta Metro.


Duke folur në Open, ngjela ka thënë se prokuroria duhej të ndërhynte menjëherë tek rrënojat e ndërtesave.

“Nuk duheshin prishur pallatet, sepse bashkë me to janë prishur edhe gjurmët dhe kjo është e tmerrshme. Prokuroria duhet të kishte ndërhyrë menjëherë, sepse tani nuk ka më prova që të mbajnë në këmbë akuzat ndaj ndërtuesve, apo atyre që kanë dhënë lekë”, tha ai.

Sipas Ngjelës, të gjithë ndërtuesit duhet të vuajnë akuzat më të rënda, jo të dalin me shpërdorim detyre, apo ndërtim pa leje.

Ngjela shkoi edhe më tej, duke thënë se nuk duhet të ishin legalizuar ato objekte pa asnjë vlerë ndërtimore, apo strukturore./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë