Loading…

Avokati i Lushtakëve: Polici deshi t’i thotë djalit të gjeneralit ‘për Skënderaj unë jam boss’

  • 05/07/2022 | 18:05

Avokati i Lushtakëve: Polici deshi t’i thotë djalit të gjeneralit ‘për Skënderaj unë jam boss’

Avokati i Arif Lushtakut, Haxhi Millaku, në Frontal të t7, tha se policët nuk i kanë pasur me vete tiketat për shqiptimin e gjobave.


Sipas tij, polici ka dashur t’i thotë djalit të gjeneralit “për Skenderaj unë jam boss”.

“Se ka pas me vete tiketën, i thirr kolegët e tjerë me ia pru që me ia shqiptu gjobën, me këtë dua të them se çka është, e ekspozon djalin e gjeneralit se “ja kush jam unë, unë jam autoriteti, ti se ke lidh rrypin, po unë nuk tlsho, për Skenderaj unë jam boss”, tha Millaku.

Tre Lushtakët tashmë gjendet në paraburgim, nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “Sulm ndaj personit zyrtar”. Të shtunën e kaluar ata dyshohet se kanë plagosur dy policë në Skenderaj, pas shqiptimit të gjobës ndaj djalit të Nuredin Lushtakut.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë