Loading…

Avokati i Haradinajt i përgjigjet Dacicit

  • 11/02/2017 | 23:01

Avokati i Haradinajt i përgjigjet Dacicit

“Ne jemi duke pritur për ekstradimin e Haradinajt. Kjo është edhe një test i ri për Evropën dhe për sistemin e drejtësisë të Francës”.


Këtë deklaratë të shefit të diplomacisë serbe, Ivica Daçiq e ka komentuar avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci.

“Evropa e ka kaluar testin, kur ka vendosur ta bombardojë pushtetin gjenocidal të Miloseviqit. Bota e ka kuptuar se kush është xhelati, e kush është viktima”, ka thënë Koci, përcjell Koha.net. “Fatkeqësisht për neve, por më shumë për fqinjët tanë – serbët, ende në udhëheqësinë e tyre, ka individë me mentalitet millosheviqian. Ky deklarim është rast konkret i tentimi – ndikimit, në gjyqësinë franceze”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë