Loading…

Avokatët e Gucatit dhe Haradinajt kërkojnë që dëshmia e Pumper të mos pranohet

  • 28/10/2021 | 12:05

Avokatët e Gucatit dhe Haradinajt kërkojnë që dëshmia e Pumper të mos pranohet

Jonathan Elystan Rees, avokat i ish-Kryetarit të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati, ka kërkuar nga gjykata në Dhomat e Specializuara të Kosovës, që dëshmia e dëshmitares Zenka Pumper të hidhet poshtë.

“Dëshmia e zonjës Pumper duhet të përjashtohet”, është shprehur ai, njofton Klankosova.tv.

“Baza për pranueshmëri nuk është vërtetuar. Zonja Pumper i thirr në emër të Zyrës së Prokurorit të Specializuar dhe dëshmoi për paketat që ajo i quan “1-2-3-4”. Shumica nuk janë prodhuar si prova. Trupi gjykues nuk ka qasje për të bërë vlerësime në to”.

“Nëse dëshmia gojore e saj pranohet do të parashtonim se në këto rrethana nuk ka kuptim të pranohet deklarata e saj si provë materiale. Do të ishte e pavend të merreshin deklarata që janë përsëritje e dëshmisë së saj të drejtpërdrejtë”.

Ngjashëm, ka kërkuar edhe avokati i Nasim Haradinajt, Toby Cadman.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë