Loading…

Avioni i mrekullueshëm i së ardhmes që nuk e kemi parë deri sot (Foto)

  • 18/02/2017 | 11:58

Avioni i mrekullueshëm i së ardhmes që nuk e kemi parë deri sot (Foto)

Le të jemi të sinqertë. Fluturimi me avion, për shumicën e njerëzve, do të thotë futje në një tub metalik me dritare të vogla.

Business Insider shkruan se edhe avionët e mëdhenj të biznesit ofrojnë shumë pak dielli natyral, pëërcjellë.

Por tani Embraer ka dalë me dizjan revolucionar.

3

Koncepti i brendshëm i avionit, i quajtur si dizajni Kyoto Airship, është propozuar të jetë me dritare të mëdha vertikale.

4

Skylights nuk është kompani e re e aviacionit privat. Ajo ka rreth 30 vite që është në këtë skenë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë