Loading…

“Aventurat e reja të Don Kishotit” në Teatrin Kombëtar

  • 17/06/2017 | 12:24

“Aventurat e reja të Don Kishotit” në Teatrin Kombëtar

Me 19 qershor në ora 21:00 në Teatrin Kombëtar të Kosovës, do të shfaqet premiera e “Aventurat e reja të Don Kishotit”.


Regjia: Dino Mustafic; Autor: Tariq Ali; Skenografia: Dragutin Broz; Kostumografia: Albulena Borovci; Muzika: Ilir Bajri; Dramaturge: Zeljka Udovcic Plestina; Koreografia: Gjergj Prevazi; Ass. regjie: Erson Zymberi.

Aktorët:
Shkelzen Veseli; Armend Smajli; Blin Sylejmani; Ard Islami; Ylber Bardhi; Gresa Pallaska; Adrian Morina; Dukagjin Podrimaj; Semira Latifi; Kumrije Hoxha; Shengyl Ismajli; Fatlume Bunjaku; Molikë Maxhuni; Sheqerie Buqaj.http://gazetametro.net/aventurat-e-reja-te-don-kishotit-ne-teatrin-kombetar./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë