Loading…

Avdullah Hoti për taksën e Haradinajt: Nuk e bllokoi dialogun me Serbinë

  • 05/09/2019 | 21:27

Avdullah Hoti për taksën e Haradinajt: Nuk e bllokoi dialogun me Serbinë

NTaksën ndaj Serbisë të cilën Haradinaj e mbajti me krenari sa ishte Kryeministër i Kosovës, po e mbron Avdullah Hoti i LDK’së, duke thënë se ajo nuk e bllokoi dialogun me Serbiën, shkruan Gazeta Metro.


Hoti këto deklarata i bëri duke folur në debatin Zona Zgjedhore.

‘Taksa 100 përqind se ka blloku dialogun me Serbinë. Kanë qenë gjëra të tjera që e ndaluan atë’, ka thënë ai.

Kujtojmë se Kosova i vendosi Serbisë taksë 100 përqind në nëntor të vitit të kaluar, gjë të cilën e kundërshtuan ashpër BE dhe SHBA, duke u shprehur se ka bllokuar dialogun me Serbinë dhe ka ngadalësuar proceset e rëndësishme për vendin./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë