Loading…

Avdullah Hoti: LDK do ta themelojë ushtrinë

  • 03/06/2017 | 13:28

Avdullah Hoti: LDK do ta themelojë ushtrinë

Kandidati i LDK’së për Kryeministër, Avdullah Hoti, ka premtuar se koalicioni i udhëhequr prej tij bashkë me ndërkombëtarët do të themelojnë ushtrinë e Kosovës.


Hoti ka thënë se kur LDK ka formuar ushtrinë për disa të tjerë ka qenë vetëm ëndërr.

“Do ta themelojmë ushtrinë e Kosovës bashkë me bashkësinë ndërkombëtare”, ka thënë Hoti, në tubimin e mbajtur në Mitrovicë.

Kandidati i LDK’së ka premtuar, po ashtu, se do të ndryshojë edhe qasja në raport me dialogun me Serbinë.

Ndërkohë, Agim Bahtiri, ka thënë se po përfundon koha e atyre që kanë shantazhuar dhe plaqkitur qytetarët.

Edhe Isa Mustafa ka folur në Mitrovicë. Ka thënë se Avdullah Hoti është një europian i vërtetë që do të bëhet Kryeministër.

Ai ka thënë se për Hotin askush s’mund të thotë se është i padijshëm për të marrë vendime.

“Nuk mund të thonë se nuk është i shkolluar, i aftë, familjar, besnik, i padijshëm dhe i vendosur. Flasin për karizëm. Karizma është me ushtru ndikim. Ndikimi nuk ushtrohet ndryshe përpos me mend dhe dije”, ka thënë Mustafa.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë