Loading…

Autopsia: Astriti vdiq nga mungesa e frymëmarrjes

  • 07/11/2016 | 18:21

Autopsia: Astriti vdiq nga mungesa e frymëmarrjes

Kreu i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, në një paraqitje para mediave, pas obduksionit të trupit të Astrit Deharit, ka bërë të ditur se informacionet e para thonë se ai ka vdekur nga mungesa e frymëmarrjes, apo asfiksia.

“Sapo dolëm nga autopsia. Në këtë autopsi kanë marr pjeaë tre ekspert të mjeksisë ligore të udhëhequr nga Flamur Blaka. Ka marr pjesë edhe ni ekspertë mjeko-ligjore e EULEX-it, dhe ekspertët e jashtëm vëzhgues. U takuam pas përfundimit të autopsisë, na u falenderuam ekspertët e familjes për proces pofesional”.

“Rezultati, si informacion i parë, tregon se vdekja ka ardhur pasojë e asfiksisë, pengesave në frymëmarrje. Rezultati përfundimtar do të dal së shpejti”, ka thënë Hoxha.

Ai gjithashtu ka konfirmuar se te i ndjeri ka pasur një gërrvishje në fyt dhe në byzylyk të dorës.

Deri tani sipas Hoxhës, nuk ka të dyshuar për rastin. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë