Loading…

Automjet perfekt i policisë për shpërndarje të protestuesve (Video)

  • 22/03/2017 | 13:45

Automjet perfekt i policisë për shpërndarje të protestuesve (Video)

“Bozena Riot” , quhet automjeti më i ri i cili ndihmon policët për t’i dhënë fund trazirave.


Ky automjet është projektuar ekstra për trajtimin e turmave dhe dhunës në zonat urbane.

Me një zhurmë të ulët, performancë të lartë dhe motor me emetim të ulët , ky automjet është i përkryer për trajtim në rrugët e qytetit, shkruan Indeksonline.

Me mburojën e përparme të gjerë mund të mbrojë deri në 35 policë, ndërsa posedon presion të lartë të gazit lotsjellës, për të garantuar kontrollin e turmave në situata ekstreme.

Poashtu është i pajisur me altoparlantë për ndihmën e oficerëve udhëzues që të komunikojnë me turmën dhe video-sistem të teknologjisë së lartë, për të kapur çdo moment nga të gjitha këndet me anë të kamerave.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë