Loading…

Autobusi përplaset pas problemeve në sistemin e frenimit: Vdesin 22 pasagjerë

  • 22/09/2019 | 18:04

Autobusi përplaset pas problemeve në sistemin e frenimit: Vdesin 22 pasagjerë

Të paktën 22 njerëz janë vrarë pasi një autobus u përplas në një kodër në Pakistan pas një problemi në sistemin e frenimit, transmeton Gazeta Metro


Oficeri Abdul Wakil tha që aksidenti ndodhi, në rrugën nga Skardu për në Rawalpindi, një qytet në veriperëndim të vendit.Raportet sugjerojnë se deri në 26 njerëz janë vrarë, dhe 15 të tjerë janë plagosur.

Z. Wakil tha që terreni i largët malor i ka vështirësuar përpjekjet e shpëtimit dhe se punëtorët nuk kanë pasur pajisjet e nevojshme.

Aksidente të tilla janë mjaft të zakonshme në Pakistan, ku shoferët kryesisht nuk pranojnë rregullat e trafikut dhe rrugët mirëmbahen dobët.

Muajin e kaluar, një autobus i shpejtë ra nga një rrugë malore në një lumë, duke lënë të vdekur 24 pasagjerë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë