Loading…

Autobusët në Podujevë nuk punojnë nga sot, kjo është arsyeja

  • 25/03/2019 | 08:43

Autobusët në Podujevë nuk punojnë nga sot, kjo është arsyeja

Autobusët në Podujevë nuk do të punojnë që nga dita e sotme, transmeton Gazeta Metro.


Shoqata e Transportuesve  të Llapit ka njoftuar se që sot do të mbajë grevë, kjo për largim të taksive ilegale.

Të njëjtit tash e sa kohë kanë bërë thirrje për largimin e taksive ilegale, pasi që pengojnë procesin e punës së tyre.

Shoqata e Transportuesve të Llapit kërkojnë edhe njëherë nga inspektorët komunal të ndërmarrin masat e duhura për largimin e tyre.

Greva do të nisë që nga orët e hershme të mëngjesit dhe do të vazhdojë derisa të ndërmerren hapat e nevojshëm./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë