Loading…

Autobusët sonte nisën për në Prishtinë (Foto)

  • 27/12/2016 | 16:23

Autobusët sonte nisën për në Prishtinë (Foto)

Prishtina së shpejti do të synojë ta përmirësojë transportin urban, pasi sonte niset kontigjenti i parë i autobusëve të rinj.


Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka publikuar disa fotografi të autobusëve, por të cilët ende ndodhen në vendin ku janë prodhuar, shkruan gazetametro.net.

15672911_10155626457777166_5721714719719416181_n

Ndërkohë, Gazeta Metro ka konfirmuar se ky kontigjent pritet të niset sonte dhe do të mbërrijë brenda javës. Adonis Tahiri, zëdhënës i Komunës së Prishtinës ka konfirmuar se autobusët veçse janë nisur.

“15 autobusët e parë janë nisur, dhe pritet të mbërrijnë brenda javës”, ka thënë Tahiri për Gazetën Metro./gazetametro.net

15781527_10155626457842166_5749279876264857375_n

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë