Loading…

Austria do të bëjë vaksinimin e detyrueshëm

  • 19/11/2021 | 11:44

Austria do të bëjë vaksinimin e detyrueshëm

Vaksinat kundër COVID-19, nga 1 shkurti do të bëhen të detyrueshme në Austri.


Ndërkohë, bllokimi kombëtar për shkak të rasteve rekorde me koronavirus do të vlerësohet pas 10 ditësh.

“Ne nuk duam një valë të pestë”, tha Alexander Schallanberg në një konferencë shtypi pas takimit me guvernatorët e nëntë provincave të vendit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë