Loading…

Austri, deri 60 kilometra kolonat e udhëtarëve për në shtetet e Ballkanit

  • 31/07/2021 | 10:41

Austri, deri 60 kilometra kolonat e udhëtarëve për në shtetet e Ballkanit

Të shtunën në mëngjes, ÖAMTC raportoi kolona prej rreth 60 kilometrash dhe bllokime trafiku në rrugën prej 340 kilometra nga Mynihu në kufirin Slloven në tunelin Karawanken (Carinthia). Udhëtarët duhet të jenë të durueshëm në këtë rrugë.


Trafiku në Bavari u bllokua në A8 në drejtim të Salzburgut para Rosenheim dhe më pas nga Neukirchen përmes Walserberg dhe A10 në Salzburg S, ku secila kolonë ishte mbi 20 kilometra.

Më në jug në A10 në Salzburg para Flachau dhe në Carinthia në A11 para tunelit Karawanken, kishte rreth 10 kilometra bllokime trafiku.

Sipas ÖAMTC, ka pasur vonesa në Tirol në B179 mbi Fernpass dhe B189 pranë Obsteig. Në Austrinë e Epërme, trafiku në A9 u ndal në blloqe para tunelit.

Siç pritej, sipas klubit, gjithashtu një kohë e gjatë për të kaluar në disa vendkalime kufitare: Duke ardhur nga Bavaria në Austri, koha e pritjes në kufi në Suben (A8) dhe në Walserberg (A1) ishte 1.5 deri në 2 orë, për Slloveni në A11 në tunelin Karawanken rreth 2 orë dhe drejt Hungarisë në A4 pranë Nickelsdorf 45 minuta.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë