Loading…

Australia shënon fitore minimale ndaj Tunizisë

  • 26/11/2022 | 13:35

Australia shënon fitore minimale ndaj Tunizisë

Australia ka shënuar fitoren e parë në Kupën e Botës.


Kombëtarja australiane mposhti Tunisinë me rezultat minimal 1-0.

Golin e ka shënuar Mitchell Duke në minutën e 23-të.

Me këtë fitore, Australia ka shkuar në kuotën e 3 pikëve, aq sa ka edhe Franca në Grupin D, ku pas disa orëve do të luaj kundër Danimarkës e cila ka 1 pikë së bashkun me Tunisinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë