Loading…

Audi tregon fuqinë e veturave elektrike

  • 12/04/2019 | 22:01

Audi tregon fuqinë e veturave elektrike

Është koha që kjo kompani, t’i bashkohet të ardhmes së automobilizmit, transmeton Gazeta Metro.


Të lansuarit e një makine të re, kërkon shumë përkushtim dhe kompanitë punojnë vazhdimisht, që ta bindin klientin për ta blerë.

Kur është fjala për makina elektrike, gjithçka bëhet edhe më e vështirë, sepse blerësit ende nuk janë bindur në kapacitetet e EV.

Situatën e ka kuptuar më së miri Audi dhe ka shpërndarë një reklamë, për të treguar fuqinë që kanë makinat elektrike, si dhe cilësinë e lartë.

“Nuk është për ty” titullohet reklama e shkurtër, që tregon se këto makina janë për të gjitha terrenet, përfshirë edhe pistat e garave, ndërsa mund të përshtaten në çdo mot.

Nëpërmjet këtij materiali, është dashur të tregohet se makinat elektrike kanë autonomi të vozitjes, si dhe mund të mbushen në hapësira të ndryshme.

Deri më tani, është vetëm kjo reklamë që e ka shpërndarë Audi, duke mos treguar nëse ka në plan ndonjë makinë elektrike në të ardhmen e afërt./gazetametro.net

https://youtu.be/5lloWmgHj6Y

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë