Loading…

‘Ater Umbra’ e Memli Kelmendit në SHBA

  • 24/05/2017 | 19:02

‘Ater Umbra’ e Memli Kelmendit në SHBA

Vepra e Memli Kelmendit “Ater Umbra” kësaj radhe do të interpretohet në SHBA konkretisht në festivalin e njohur “Piccolo Spoleto Festival” në St. Philips Episcopal në Charlstown të SHBA-së me 27.05.2017.


Vepra do të interpretohet nga kori fitues “Cobra Chorale” dhe do të dirigjohet nga William Bennett (fitues i shumë çmimeve me korin “Cobra Chorale” dhe fitues i shumë çmimeve si dirigjent në Amerikë), transmeton Koha.net.

vepra “Ater Umbra” mbrëmë është interpretuar nga Kori i Filharmonisë së Kosovës në hapje të festivalit ReMusica me dirigjent Rafet Rudin.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë