Loading…

Ata që janë pushtet, nuk arrestohen nga Interpoli

  • 12/01/2017 | 23:38

Ata që janë pushtet, nuk arrestohen nga Interpoli

Kreu i shtetit Hashim Thaçi, në një intervistë për Zërin e Amerikës, ka folur për vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ka treguar për qëllimin e qëndrimit atje në kohë tranzicioni të pushteti.


Ka folur për listën e INTERPOL-it, e ka thënë se në të janë të gjithë krerët e UÇK-së. Por ata që janë në pushtet, sipas tij, gëzojnë një lloj imuniteti.

Thaçi nuk sheh interesim për zgjedhje të parakohshme, e tregon për dy mënyra se kur do të mund t’i shpallte ato.

Nga SHBA-ja ka folur edhe për demarkacionit e Kosovës me Malin e Zie pse nuk po ratifikohet ai. Thaçi ka folur edhe për luftën ndaj korrupsionit e ekstremizmit fetar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë