Loading…

Astronomia e Kosovës do prezantohet në Harvard

  • 19/02/2017 | 20:50

Astronomia e Kosovës do prezantohet në Harvard

Qendra Harvard-Smithosian për Astrofizikë, që është një ndër Universitetet me të njohura në botë, ka ftuar klubin Astronomy Outreach of Kosovo që të realizoj një prezantim për zhvillimin e astronomisë së Kosovës.


Ky grup po ashtu do të trajnohet mbi analizën e të dhënave nga satelitët e NASA’s, po ashtu të takohet me profesorë dhe astronomë të këtij instituti, transmeton gazetametro.net.

Këtë e ka bërë të ditur kryetarja e Klubit të Astronomisë së Kosovës, Pranvera Hyseni.

“Me të vërtetë mezi presim ditën t’i takojmë ata dhe t’i shpalosim një nga një të arriturat e vendit tonë në fushën e astronomisë!”, ka shkruar ajo në Facebook. /gazetametro.net

astronomi

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë