Loading…

Astrit Haraqija tallet me VV’në: Printon në bluzë një tweet të Grenellit që kundërshton Albin Kurtin

  • 03/03/2020 | 18:13

Astrit Haraqija tallet me VV’në: Printon në bluzë një tweet të Grenellit që kundërshton Albin Kurtin

Ish-ministrit i LDK’së, Astrit Haraqija është tallur me Vetëvendosjen dhe qëndrimin e ambasadorit Richard Grenell në lidhje me liderin e saj Albin Kurti,shkruan Gazeta Metro.

Haraqija ka printuar tweet’in e Grenellit ku shkruan se nuk e përkrah vendimi ne kryeministrit Kurti për heqjen e pjesshme të taksës.

Ai këtë e ka bërë dhe e ka shpërndarë foton në Facebook për t’u tallur me simpatizantët e Vetëvendosjes.

Ne nuk e mbështesim masën gjysmake të Kryeministrit Kurti. Pozicioni ynë është mjaftë i qartë: Taksa duhet të hiqet plotësisht. Z.Kurti është duke bërë një gabim serioz dhe kjo i është bërë e qartë Presidentit Thaçi sot në Shtëpinë e Bardhë”, thuhet në mesazhin e Grenell, të printuar në bluzën e Haraqisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë