Loading…

Aston Villa arrin marrëveshje me Barcelonën, Coutinho vazhdon në Premier Ligë

  • 12/05/2022 | 22:04

Aston Villa arrin marrëveshje me Barcelonën, Coutinho vazhdon në Premier Ligë

Klubi anglez Aston Villa e ka konfirmuar sot se ka arritur marrëveshje me gjigantin katalunas Barcelona për ta bërë transferimin e Philippe Coutinhos të përhershëm.


Aston Villa do të paguajë dëmshpërblim prej 20 milionë eurosh për Coutinhon, në dallim prej 135 milionë eurosh që kishte paguar Barcelona për ta transferuar nga Liverpooli.

Në marrëveshjen e re mes Barcelonës e Aston Villas, gjiganti katalunas ka përfshirë në kontratë një opsion ku do të përfitojë 50% të shumës nga shitja e tij e ardhshme.

Në janar të këtij viti, Coutinho u rikthye në Premier Ligë në formë huazimi tek Aston Villa, ku deri tani ka arritur të bëjë 16 paraqitje në të gjitha garat, duke regjistruar katër gola dhe tre asistime mbi emrin e tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë