Loading…

Asociacioni i Komunave e zbulon pse vendosën ta refuzojnë takimin me Kurtin

  • 31/08/2021 | 18:55

Asociacioni i Komunave e zbulon pse vendosën ta refuzojnë takimin me Kurtin

Qeveria e Republikës së Kosovës ka njoftuar se ka kthyer Asociacionin e Komunave të Kosovës (AKK) në Komitetin Anti-Covid19 si përfaqësues i pushtetit lokal në Kosovë.


AKK-ja ka bërë të ditur se kanë refuzuar të takohen sot me kryeministrin Albin Kurti për arsye se dje, Qeveria e Kosovës nuk e ka përshirë AKK-në në Komitetin Anti-Covid19.

Sot AKK-ja ka njoftuar se nga nesër do të jene të përfshirë në këtë Komitet për të dhënë kontributin dhe koordinimin me Komunat në betejën kundër pandemisë Covid19.

“Pas këtij vendimi AKK zotohet që do të vazhdoj të jap kontributin e vetë si deri më tani që nga marsi i vitit 2020 në aktivitete të përbashkëta ndërinstitucionale në angazhime kundër kësaj pandemie”, thuhet në komunikatën e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë