Loading…

‘Asgjë nuk t’i kam bë djalit, çka t’bëj ty, ta mushi gjoksin pluma’: Pronari i pishinës në Gjakovë sulmon e kërcënon babë e bir

  • 02/07/2022 | 12:11

‘Asgjë nuk t’i kam bë djalit, çka t’bëj ty, ta mushi gjoksin pluma’: Pronari i pishinës në Gjakovë sulmon e kërcënon babë e bir

Një 54-vjeçar nga Gjakova ka përfunduar dje në ndalim policor pasi dyshohet se ka sulmuar një 16-vjeçar dhe ia ka kërcënuar babain, në fshatin Qerim.


Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur në orët e pasdites, pasi babë e bir kishin shkuar në një pishinë së bashku, pronar i së cilës është i dyshuari 54-vjeçar, G.P..

Sinjali mëson se posa babai me të birin janë larguar nga ai lokacion, pas tyre është vënë në ndjekje me veturë i dyshuari, i cili për një moment ka nxjerrë nga vetura djalin 16-vjeçar, të cilin e ka goditur nëpër trup, duke i shkaktuar lëndime.

Për të mos mbaruar me kaq, i njëjti dyshohet se e ka kërcënuar edhe babain e të miturit, duke i thënë se “asgjë nuk t’i kam bërë djalit, çka të boj ty, gjyksin ta boj shporë, ta mushi plumba”.

Përballë kësaj situate, babë e bir kanë denoncuar rastin dhe si rezultat Policia është vënë në lëvizje, duke arrestuar të dyshuari.

Ndaj tij, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim për ndalim prej 48 orësh, për veprat penale “kanosje” dhe lëndim i lehtë trupor”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë