Loading…

Asambleisti i VV-së i arrestuar për korrupsion bërtiste nëpër rrjete sociale kërkonte Vetting

  • 30/06/2022 | 11:54

Asambleisti i VV-së i arrestuar për korrupsion bërtiste nëpër rrjete sociale kërkonte Vetting

Gjatë ditës së djeshme Policia e Kosovës ka njoftuar se pas hetimeve disa mujore, në kordinim me Prokurorinë Speciale ka arrestuar 11 persona nën dyshimet për dallavere me subvencione.


Gazeta Insajderi nga burimet e veta ka mësuar se njëri prej personave të arrestuar është Liridon Fandaj asambelist i Lëvizjes Vetëvendosje në Suharekë.

Liridon Fandaj në profilin e tij në Facebook ka postime dhe fotografi të aktiviteteve si aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje.

Por Fandaj tashmë i akzuar për korrupison, para dy viteve akuzonte të tjerët se po shkatërrojnë Kosovën.

Ai në vitin 2020 shkruante për korrupsionin që po bëhej  në Kosovë për dy dekada nga qeveritë e kaluara.

Asambleisti i Vetëvendosjës  bënte thirrje të votohet Vettingu dhe  akuzonte pushtetet e kaluara se kanë kapur institucionet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë