Loading…

As vitin tjetër nuk hiqen vizat, fajin Qeveria

  • 08/12/2016 | 22:47

As vitin tjetër nuk hiqen vizat, fajin Qeveria

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, i është kundërpërgjigjur kryeministrit Isa Mustafa, pasi ky i fundit linte fajtor për mosliberalizim të vizave ata që nuk ishin pro demarkacionit me Malin e Zi.


Pasi kryeministri akuzoi kundërshtarët e demarkacionit me Malin e Zi, Deda thotë se faji është pikërisht te qeveria që nuk ka bashkëpunuar me palët tjera për të gjetur një konsensus, por ka provuar të imponojë zgjidhjen e vet, ka shkruar Deda në facebook.

BE ka thënë se Kosova duhet të përmbushë edhe kriterin për luftim të korrupsionit, tramsmeton gazeta metro.

Lexoni postimin e plotë në rrjetin social facebook:

“Kundërpërgjigje kryeministrit Mustafa – Përgjegjësia për humbjen e liberalizimit të vizave është kryekëput rezultat i mosgadishmërisë së Qeverisë që me konsensuz politik t’i zgjidhë problemet e mëdha në shtet, si psh demarkacionin. Vizat as vitin e ardhshëm nuk do të na i hekin, ne mbetemi getoja e fundit në Evropë, e faji është në Prishtinë, në Qeverinë e Kosovës. Humbja e liberalizimit është bankrot i mendësisë politike të instaluar në Kosovë që nuk do bashkëpunim por imponim”, ka shkruar Deda në Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë