Loading…

Artisti që sheh botën ndryshe (Foto)

  • 30/01/2017 | 17:30

Artisti që sheh botën ndryshe (Foto)

Artisti Maxwell Tilse që është nga Australia, për momentin ai është duke udhëtuar për rreth botës dhe gjëja që e bën më interesante udhëtimin e tij është se çdo vend të cilin ai e viziton, në vend se të blejë një suvenirë apo kartolinë, ai e skicon ndonjë pjesë të atij qyteti që i pëlqen më së shumti! Pasi të ketë mbaruar vizatimin, Maxwell thotë se shkon në një vend të nxehtë dhe pinë birrë të ftohtë, në mënyrë që të inspirohet për udhëtimin e radhës.


Budapest, Hungari
im-currently-backpacking-through-europe-and-drawing-each-city-i-pass-through-588eee3a68b9e__880

Krakov, Poloni
im-currently-backpacking-through-europe-and-drawing-each-city-i-pass-through-588eee2a71c54__880

Bardejov, Sllovaki
15676094_1341707615903352_8614772279839495441_o-588b79afb5fdf__880

Londër, Britani e madhe
london

Barcelona, Spanjë
spain

Vienë, Austri
vienna

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë