Loading…

Arta Muçaj, shpërblehet si aktorja më e mirë në New York

  • 02/06/2017 | 10:08

Arta Muçaj, shpërblehet si aktorja më e mirë në New York

Të gjithë sytë ishin nga aktorja kosovare Arta Muçaj gjatë shfaqjes së filmit të metrazhit të shkurtër  “Home Sweet Home” me regji të Faton Bajraktarit, në New York.


Arta u dallua nga pjesa tjetër e aktorëve, së bashku me aktorin tjetër kosovar, Donat Qosja, trasmmeton Gazeta Metro

Arta Muçaj është fituesi i Javës së Filmit Shqiptar të New York-ut në vitin 2017, si “Aktorja më e mirë” për rolin e saj në “Home in Sweet”, bashkë me Donat Qosjen. Filmi gjithashtu fitoi “Aktorin më të Mirë” dhe “Çmimin më të Mirë të Filmit”.

“Aktorja kryesore Arta Muçaj në” Home Sweet Home ” tregoi thellësinë e vërtetë të karakterit që më preku thellë duke përcjellë tek audienca dhimbjen e humbjes së burrit të saj në fillim të luftës dhe pastaj duke humbur atë për herë të dytë për shkak të rrethanave financiare që ajo duhej të duronte. Është  nder për një aktore që ka dhënë një performancë të jashtëzakonshme në një rol udhëheqës “, tha Enkelejd Mezini, bashkë-mikpritës dhe moderator i “Javës së Filmit Shqiptar të Nju Jorkut”, trasnmton Gazeta Metro

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë