Loading…

Arrin mbi 1 milion numri i viktimave nga koronavirusi në botë

  • 27/09/2020 | 18:29

Arrin mbi 1 milion numri i viktimave nga koronavirusi në botë

Sipas të dhënave të këtij mëngjesi nga Worldometers, bota ka kapërcyer numrin e një milion vdekjeve nga pasojat e infeksionit COVID-19.


Deri më tani, 24,504,931 njerëz janë shëruar. Sipas Worldometers, numri më i madh i rasteve dhe vdekjeve është në Shtetet e Bashkuara, me mbi 7.2 milionë raste dhe më shumë se 209,000 vdekje, pasuar nga India me 5.9 milionë raste dhe 94,400 vdekje, Brazili 4.6 milionë të infektuar dhe 140,700 vdekje, Rusia 1,1 raste dhe 20,200 vdekje, etj.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë