Loading…

Arrihet marrëveshja, sheikët e Man Cityt blejnë 80% të aksioneve të klubit të njohur italian  

  • 01/07/2022 | 23:36

Arrihet marrëveshja, sheikët e Man Cityt blejnë 80% të aksioneve të klubit të njohur italian  

Pronarët e Manchester Cityt raportohet se kanë rënë dakord për blerjen e klubit të Palermos.


Sipas “Giornale di Sicilia”, presidenti i Palermos, Dario Mirri, ka zhvilluar bisedimet me drejtuesit e kompanisë “City Football Group” të premten.

Sipas mediumit italian, në këtë takim është arritur marrëveshja që sheikët të blejnë 80% të aksioneve për rreth 13 milionë euro.

Mirri thuhet se do të vazhdojë në pozitën e presidentit, por tani me vetëm 20% të aksioneve.

Kujtojmë se Palermo kishte bankrotuar në vitin 2019, për t’u rikthyer pastaj sërish në atë vit nga Serie D.

Sicilianët pastaj ia dolën të inkuadrohen në Serie C, teksa nga sezoni i ri 2021/22 do të jenë pjesë e Serie B – kategoria e dytë e futbollit në Itali.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë