Loading…

Arrestohet shqiptari në Serbi: I gjendet fëmija në bagazh të veturës

  • 18/08/2019 | 08:26

Arrestohet shqiptari në Serbi: I gjendet fëmija në bagazh të veturës

Një shqiptar arrestohet në Merdar, sepse mbante foshnjën në bagazhin e veturës së tij, transmeton Gazeta Metro.


Në pikën kufitare Kosovë – Serbi, përkatësisht në Merdare, duke kaluar kufirin, policia serbe ka arrestuar një shqiptar.

Ministria e punëbe të Brendshme të Serbisë raporton se arsyeja e arrestimit ka qenë për shkak se shoferit shqiptarë i është gjetur një fëmijë në bagazh.

Mbrëmë shoferi shqiptar është marrë në pyetje nga policia serbe, prej çka edhe ende po mbahet në paraburgim. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë