Loading…

Arrestohet profesori i Vetëvendosjes: Dyshohet se ka përdhunuar një vajzë të mitur

  • 03/03/2020 | 13:35

Arrestohet profesori i Vetëvendosjes: Dyshohet se ka përdhunuar një vajzë të mitur

Autoritetet në Maqedoninë e Veriut kanë arrestuar një person javën e kaluar për shkak të dyshimeve për tentim përdhunimi të një të miture.


Nga burime brenda Ministrisë së Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut, arbresh.info mëson se bëhet fjalë për një profesor universitar, anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje.

“Është arrestuar Sulejman Meta. Pati aderuar në Vetëvendosje”, ka thënë ky burim.

Vetë lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, pati proklamuar anëtarësimin e profesorit Meta bashkë me disa profesorë të tjerë universitarë.

“Sot në Lëvizjen VETËVENDOSJE! u anëtarësuan tre profesorë universitarë. Prof.Asoc.Dr. Sulejman Meta, inxh. i dipl. i industrisë së drurit, Universiteti i Shkupit, Universiteti i Shkencave të Aplikuara, Ferizaj; Prof.Dr.Sc. Muhamet Avdyli, inxh. i dipl. i Elektroteknikës, profesor në Kolegjin UBT dhe drejtor i kampusit në Ferizaj; dhe, Prof.Dr.Sc. Shefki Luma, Fakulteti Filologjik në Prishtinë, Gjuhë dhe Letërsi Frënge, Gjuhë Shqipe në Universitetin e Tetovës”, pati bërë të ditur Kurti, aktualisht kryeministër i Kosovës.

Këta profesorë u anëtarësuan në Lëvizjen Vetëvendosje konkretisht më 2 tetor të vitit 2018.

Dyshohet se profesori Meta ka arritur të mashtrojë të miturën, por është ndalur nga nëna e saj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë