Loading…

Arrestohet personi i kërkuar me urdhër arrest ndërkombëtar

  • 07/07/2022 | 16:45

Arrestohet personi i kërkuar me urdhër arrest ndërkombëtar

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjilan, Stacioni Policor në Viti, ka arrestuar personin e kërkuar me inicialet E.M. (1979) shqiptar shtetas i Maqedonisë së Veriut.


I dyshuari është ekstraduar nga shteti i Gjermanisë pasi ishte i kërkuar në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtarë të lëshuar nga Gjykata Themelore Gjilan, dega në Viti.

Ai dyshohet për trembëdhjetë vepra penale ‘Vjedhje të rënda’, ,’Vjedhje’ dhe ‘Vjedhje në tentative’ në disa fshatra të Komunës së Vitisë.

Pas intervistimit në bazë të procedurave ligjore dhe kompletimit të dokumentacionit i njëjti me urdhër të Prokurorit të Shtetit ndalohet për 48 orë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë