Loading…

Arrestohet për dhunë në familje, sekuestrohen dy armë zjarri dhe municion

  • 17/02/2022 | 18:30

Arrestohet për dhunë në familje, sekuestrohen dy armë zjarri dhe municion

Një 70 vjeçar me inicialet G.N është arrestuar sot në mesditë në Graqanicë, i cili dyshohet për dhunë në familje dhe armë mbajtje pa leje.


Sipas Policisë, pjesë e punës së zyrtarëve të dhunës në familje dhe sektorit të hetimeve, që i janë përgjigjur rastit, ka qenë edhe kontrolli i shtëpisë.

“Gjatë kontrollit, në shtëpinë e personit të dyshuar, policia i ka gjetur dhe sekuestruar dy armë zjarri, katër karikatorë dhe 52 fishekë. Personi i dyshuar me vendim të prokurorit të shtetit është dërguar në qendrën e mbajtjes. I dyshuari ngarkohet me veprat dhunë në familje, si dhe mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i pa autorizuar i armëve”, thuhet në njoftim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë