Loading…

Arrestohet një serb pasi tentoi ta korruptojë policin me 10 euro

  • 10/02/2017 | 11:18

Arrestohet një serb pasi tentoi ta korruptojë policin me 10 euro

Ryshfet prej 10 (dhjetë) eurove ka qenë arsyeja që Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar shtetas i Serbisë.


Krejt kjo kishte ardhë si pasojë e asaj që i dyshuari me qëllim të mosshqiptimit të një gjobe për kundërvajtje në trafik, u ka ofruar zyrtarëve policorë një mito prej 10 eurove.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur në Vitomirisë të Pejës, dje rreth orës 14:30.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit i konfiskohet pasaporta dhe i njëjti obligohet që të paraqitet në gjykatë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë