Loading…

Arrestohet një serb në Prizren, provokoi me uniformë ushtarake

  • 17/01/2017 | 11:07

Arrestohet një serb në Prizren, provokoi me uniformë ushtarake

Një burrë serb është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Prizren, kjo pasi ka dalur në rrugë me uniformë me simbole ushtarake serbe.


Këtë e ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes një komunikate për media.

“Është arrestuar i dyshuari serb, pasi që i njëjti është paraqitur në uniformë me simbole ushtarake-serbe”, thotë PK. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë, transmeton gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë