Loading…

Arrestohet një serb në Prishtinë, një tjetër në kërkim: Dyshohen për veprën penale ‘nxitje e përçarjes dhe mosdurimit’

  • 29/06/2022 | 09:00

Arrestohet një serb në Prishtinë, një tjetër në kërkim: Dyshohen për veprën penale ‘nxitje e përçarjes dhe mosdurimit’

Një serb është arrestuar dje në Prishtinë dhe një tjetër është në kërkim në Obiliq, për shkak të veprës penale, ‘nxitje e përçarjes dhe mosdurimit’, shkruan Gazeta Metro.


Dje në Prishtinë, në fshatin Bërrnicë e Poshtme, është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i Serbisë, pasi i njëjti ka kryer veprën e lartcekur.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Gjithashtu edhe në fshatin Mazgit në Obiliq, raportohet se i dyshuari mashkull shtetas i Serbisë, pasi i njëjti ka kryer veprën penale të lartcekur.

I dyshuar është në kërkim. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë