Loading…

Arrestohet një person me 50 kg kanabis

  • 01/12/2016 | 19:47

Arrestohet një person me 50 kg kanabis

Një person u arrestua nga Policia e Tiranës, pasi gjatë një kontrolli atij iu gjetën disa thasë me 50 kg kanabis.

“Gjatë kontrollit të forcave të Komisariatit numër 6 të Tiranës u gjetën si provë materiale disa thasë me 50 kg kanabis, 9 pako të ngjitura me natriban me kanabis, si dhe disa degë bime të dyshuar kanabis me peshë 50 kg”, raporton Top Channel.

Në finalizimin e operacionit “Kodrina”, forcat blu e arrestuan shtetasin në fjalë për mbajtje lëndësh narkotike, konkretisht kanabis sativa.

Ndaj 49-vjeçarit F.H do të ngrihet akuza për veprën penale të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë