Loading…

Arrestohet një i mitur pasi tentoi të vidhte në 11 shtëpi

  • 13/12/2016 | 11:19

Arrestohet një i mitur pasi tentoi të vidhte në 11 shtëpi

Policia e Kosovës ka arritur të arrestojë një 16 vjeçar, pasi që ka zbuluar se ky i mitur ka tentuar të vjedh në 11 shtëpi të ndrushme në Restelicë të Dragashit.

Policia njofton se  i mituri  është arrestuar pas një pune intensive tre javore pasi që rasti kishte ndodhur më 22 nëntor.

Policia gjatë hetimit të këtij rasti kishte gjetur gjurmë të mjaftueshm të dyshuarit të mitur.

“Gjatë hetimit, policia kishte pyetur rreth 40 qytetarë. Po ashtu edhe krim teknikët që kishin kryer hetime në vendin e ngjarjes, dëshimtë e mbledhura i kishin dërguar në Drejtorin Rajonale të Prizrenit, gjegjësisht në Zyrën e AFIS-it që merret me hetimin dhe gjumimin e gjyrmëve të gishtrinëve të cilat gjenden në vnedin e ngjarjes sipas krim teknikëve, janë gjetur gjumr të mjaftueshme gishtrinjsh të të dyshuarit të mitur”, thuhet në njofim.

I dyshuari i mitur është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës dhe prindit. Pas intervistës është informuarar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që i dyshuari të ndalet nën masën e arrestit për 24 orë.

Në njoftim thuhet se kallëzimi penal dhe provat materiale do t’i kalojnë prokurorisë për procedura të më tejme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë