Loading…

Arrestohet një 35 vjeçar nga Lipjani në Serbi

  • 03/06/2021 | 11:14

Arrestohet një 35 vjeçar nga Lipjani në Serbi

Një person nga Lipjani është arrestuar në Serbi pasi në veturën e tij u gjetën 41 kilogramë marihuanë në vendkalimin kufitar Batrovci.


Kështu ka njoftuar Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë.

“Anëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme, Administrata e Policisë Kufitare, në bashkëpunim me anëtarët e Drejtorisë së Policisë Kriminale dhe Departamentit të Policisë në Novi Sad, sekuestruan më shumë se 41 kilogramë marihuanë në vendkalimin kufitar Batrovci dhe arrestuan B.B. (1986) nga Lipjani për shkak të dyshimit të bazuar se ai ka kryer veprën penale të prodhimit dhe shpërndarjes së paautorizuar të narkotikëve”, thuhet në njoftimin e Ministrisë.

Pas inspektimit të furgonit, me targa sllovene, të drejtuar nga i dyshuari, policia gjeti drogën në 73 pako në një bunker të bërë enkas për këtë.

I dyshuari u ndalua deri në 48 orë dhe ai do të sillet në zyrën e prokurorit kompetent, së bashku me një kallëzim penal.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë